Porady

Jak ograniczyć używanie social mediów?

Jak ograniczyć używanie social mediów?

Social media towarzyszą na praktycznie co dziennie. Załatwiamy za ich pośrednictwem sprawy prywatne, ale też coraz częściej te zawodowe. Dodatkowo szukamy tam rozrywki. Dzięki nim też podtrzymujemy kontakt z tymi, których nie możemy widzieć na co dzień. Za to możemy widzieć, co u nich słychać. Jak ograniczyć nieco media społecznościowe, które mogą być uzależniające?

Przede wszystkim zacznij od tego, by wyłączyć na telefonie wszystkie powiadomienia. Dzięki temu jak ktoś napisze, to Twoim pierwszym odruchem nie będzie sięgnięcie po telefon. Zachowanie powiadomień będzie utrudniało Ci ograniczanie social mediów, ponieważ będziesz musiał walczyć z ciekawością, by nie zerknąć jak tylko telefon się zaświeci. Staraj się też kłaść telefon ekranem do dołu. Dzięki temu reszta niepotrzebnych powiadomień nie będzie Cię rozpraszać.

Zainstaluj też na swoim telefonie taką aplikację, która blokuje dostęp do social mediów w danych godzinach – np. w godzinach pracy albo nauki. Ponadto wyłączaj telefon na noc, dzięki czemu nie będzie Cię kusił, jak tylko się przebudzisz.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *