Porady

Dlaczego Facebook to nie portal randkowy?

Dlaczego Facebook to nie portal randkowy?

Mimo obecności na rynku masy aplikacji randkowych Facebook wciąż jest wykorzystywany do flirtowania z zupełnie obcymi nam osobami. I wciąż osoby, które w ten sposób wykorzystują Facebooka, nie widzą w tym niczego złego, a odrzucenie czy wyraźne oburzenie ze strony drugiej osoby traktują jako zachętę lub stwierdzają, że to po stronie tej drugiej osoby jest w tym momencie problem.

Kto podrywa na Facebooku?

Większość osób szukających miłość korzysta z aplikacji randkowych, ale znajdują się i tacy, którzy preferują Facebooka. Możemy śmiało powiedzieć, że są to raczej osoby starsze albo niedoświadczone, które nie do końca wiedzą, jak korzystać z portali randkowych lub tam nie udało im się znaleźć nikogo odpowiedniego. Jednak właśnie dla takich osób aplikacje do szukania partnera sprawdziłyby się znacznie lepiej. Poznaliby z czasem ich mechanizmy i nauczyli się szukać i rozmawiać tak, aby nie zrazić do siebie nikogo ani nikogo nie przestraszyć. A to niestety grozi nam na Facebooku, bez względu na to, jak duże doświadczenie mamy we flirtowaniu czy podrywaniu.

Facebook do dla nas przestrzeń prywatna

A w zasadzie wiadomości nią dla nas są. Facebook to narzędzie, z którym wytworzył się wyraźny podział na grupy społecznościowe i ten obszar, gdzie dostęp mamy potencjalnie tylko my. Mimo że Facebooka mają dziś praktycznie wszyscy, wiadomości prywatne traktujemy jako naszą własność i nie akceptujemy w nich nikogo obcego. W końcu to dla nas sposób, aby rozmawiać ze znajomymi, siłą rzeczy więc nie spodziewamy się, że napisze do nas ktoś obcy. Dlatego często wiadomości, które trafiają do folderu inne, ignorujemy albo reagujemy na nie nieprzyjemnymi odpowiedziami. A to niepotrzebnie wywołuje u osoby, która je wysłała agresywną reakcję obronną.

Nikt nie chce być podrywany na Facebooku

Wyjątek stanowią rozmowy między znajomymi, ale żeby to się udało, musimy dobrze znać się z innych źródeł, najlepiej ze świata realnego. Kiedy pisze do nas ktoś obcy na Facebooku, mamy wrażenie, że narusza on naszą prywatną przestrzeń. Zupełnie inaczej podchodzimy do wiadomości na portalach randkowych, tam spodziewamy się, że będą pisać do nas obcy ludzie i w zasadzie wolimy to, niż bycie zagadywanymi przez znajomych z pracy. Dlatego jeśli zależy Ci na znalezieniu miłości, lepiej zacznij pisać do osób, które na to czekają, a nie do tych, którzy nie tylko nie chcą być podrywani, ale poczują, że naruszasz ich prywatność, jeśli tego spróbujesz.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *